Faust, Aznavour a Čáslavská

Faust, Aznavour a Čáslavská

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Zcela nový Faust

V režii Jana Friče představuje Stavovské divadlo další z řady zpracování mýtu o překračování hranic člověka. V čem je Faust naším současníkem? Jakým pokušením by byl vystaven dnes? A kolik toho lze z Goethova klasického opusu přenést na jeviště počátkem jedenadvacátého století? Zcela nová úprava. Zcela nový Faust.

Inscenaci Faust uvádí Stavovské divadlo v Praze.

Co zůstalo ve vzpomínkách

Po loňské příbramské dvojvýstavě, na níž se prezentovala společně se svou sestrou Lucií, známou autorkou komiksů, se Ivana Lomová vrací do rodné Prahy. Nová kolekce jejích „fotorealistických“ obrazů se tematicky soustřeďuje na „omítky, asfalty, omlácené vstupy a další zákoutíčka z minulého století“.

Výstavu pořádá 8gallery, k vidění je do 12. dubna 2018.

Dračí příběh

Třetí díl dětské série Škyťák Šelmovská Štika vychází jako audiokniha v podání herce Davida Novotného. Dokáže Škyťák s přáteli zabránit katastrofě, již na barbarské kmeny chystají rozpínaví Římané? Příběh volně navazuje na předchozí tituly Jak se stát pirátem a Jak vycvičit draka, které se staly předlohami úspěšných animovaných filmů.

Cressida Cowell: Jak správně mluvit dracky. OneHotBook, 3 hodiny 59 minut.

Hvězda světového šansonu

Arménsko-francouzský šansoniér, zpěvák a herec Charles Aznavour se po dvou letech vrací do Prahy. Třiadevadesátiletý umělec, proslavený písněmi jako La Bohéme, She či La Mama, muž zvaný francouzský Frank Sinatra nebo Napoleon šansonu vystoupí za doprovodu šestičlenné kapely a několika vokalistek.

Koncert se uskuteční 16. března v Kongresovém centru.

Nová Lara Croft

Laře Croft je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Když si Lara přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mytickém ostrově poblíž japonského pobřeží. 

Tomb Raider, USA, akční, fantasy, 122 min. V kinech od 15. března.

Žena, jež se nevzdala

Fascinující, téměř antický příběh ženy, která nerezignovala. Stačil letmý pohyb hlavou, a její život se obrátil naruby. Z nejlepší sportovkyně světa a druhé nejpopulárnější ženy planety po Jacqueline Kennedyové se měl stát odpad společnosti. Původní hru Simony Petrů o legendární sportovkyni Věře Čáslavské uvádí na prkna brněnského divadla režisérka Tereza Karpianus.

Inscenaci Věra uvádí Divadlo Reduta.

O Einsteinově rovnici čtivě

Podle Einsteinovy slavné rovnice E = mc2 lze veškerou hmotu přeměnit v energii. Je všude a je vším. Z tohoto pohledu vysvětluje uznávaný odborník Vaclav Smil klíčovou roli energie ve vývoji jak naší planety, tak moderní společnosti. Myšlenkově provokativní kniha světoznámého vědce českého původu, jehož publikacemi se inspiruje Bill Gates i Mark Zuckerberg.

Vaclav Smil: Energie. Průvodce pro začátečníky. Kniha Zlín, 280 str.

Tour Barbory Polákové

V březnu a dubnu se vydává Barbora Poláková s kapelou na TOUR 2018 po dvanácti městech, kde představí skladby z nové desky ZEMĚ, vycházející v polovině tohoto měsíce. Koncertní šňůru zahájí v Olomouci, den nato se objeví v Krnově, v dalších týdnech se přesune do dalších měst včetně Bratislavy.

TOUR 2018 odstartuje 16. března v olomouckém S Klubu.

16. března 2018