Teroristický útok v Německu

Mrtví a zranění: útočník v Münsteru najel do lidí na zahrádce

Teroristický útok v Německu
Mrtví a zranění: útočník v Münsteru najel do lidí na zahrádce

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Při najetí dodávky do skupiny lidí v centru západoněmeckého Münsteru bylo v sobotu odpoledne několik osob zabito a desítky byly zraněny. Podle Süddeutsche Zeitung a stanic NDR a WDR najel do lidí sedících na zahrádce restaurace 49letý Němec Jens R. s psychickými problémy. Zatím se nehovoří o teroristickém útoku. Informace médií zatím nebyly oficiálně potvrzeny.

Dodávka zjevně najela do lidí, kteří si užívali sobotního slunečného posezení před restaurací Kiepenkerl, což je tradiční podnik uprostřed historického centra města.

Podle spolkového ministerstva vnitra útočník usmrtil nejméně tři osoby, následně spáchal sebevraždu.

„Řidič se zastřelil,“ řekla mluvčí policie. Server Spiegel Online tvrdí, že z dvou desítek zraněných je šest ohroženo na životě.

Policie prohledala byt útočníka v Münsteru a hledala tam výbušniny. Policie už podle informací zpravodajské televize n-tv nehledá další případné podezřelé.

Na místě zasahovali hasiči a policisté, přijely sanitky. Podle agentury DPA bylo dnes v centru Münsteru v době incidentu větší množství policistů než obvykle kvůli plánované demonstraci Kurdů. Policisté tak mohli být rychle na místě.

Mluvčí německé kancléřky Angely Merkelové Ulrike Demmerová na twitteru uvedla, že kancléřství myslí na oběti a jejich rodiny a událost v Münsteru označila za „strašnou zprávu“.

Dnešní událost připomíná předvánoční teroristický útok v Berlíně z roku 2016, kde tuniský islamista Anis Amri najel s nákladním vozem do davu lidí na vánočním trhu a zabil 12 lidí včetně jedné Češky

Echo24, ČTK

7. dubna 2018