Nepovedená integrace

Průzkum zděsil autory. Potvrdil sexuální zločiny pákistánských gangů v Británii

Nepovedená integrace
Průzkum zděsil autory. Potvrdil sexuální zločiny pákistánských gangů v Británii

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Neúspěšná integrace některých obyvatel Velké Británie s pákistánským původem stojí podle zprávy think thanku Quilliam za řadou otřesných sexuálních skandálů z posledních let. Podle výsledků výzkumu tvoří pachatelé s původem z Asie 84% všech odsouzených zločinců. O zveřejnění výsledků výzkumu informoval deník The Telegraph.

Takto mimořádně vysoký podíl ostře kontrastuje s celkovým počtem Asiatů (kam jsou Pákistánci a jejich potomci řazeni), který činí 7% celkové populace Velké Británie.

Zpráva think thanku apeluje na větší snahy o začlenění přistěhovalců a jejich potomků z Pákistánu do moderní britské společnosti. Podle Quilliamu je problém zejména v tom, že hlavně muži „byli ovlivněni kulturou jejich domoviny, a selháním britské společnosti je do sebe integrovat“. Výzkum analyzoval 264 odsouzených členů gangů od roku 2005. Původně se předpokládalo, že Asiaté jsou obviňováni neoprávněně.

„Mysleli jsme si, že můžeme vyvrátit mediální tvrzení, že Asiaté jsou nadproporčně zastoupeni v tomto druhu zločinů. Když ale přišla konečná čísla, byli jsme zděšeni. Pro nás oba, kteří máme pákistánské kořeny, je to hluboce osobní a hluboce znepokojující,“ uvedla jedna z autorek výzkumu s názvem Skupinové sexuální vykořisťování dětí Muna Adilová. Podle Adilové jsou zejména problémovými lokalitami města v severní Anglii. Z celkem 264 členů gangů bylo 222 s asijským původem, 22 byli černoši, 18 běloši a u dvou je etnicita neurčitá.

Adilová připomněla bývalého britského premiéra Davida Camerona, který již v roce 2011 prohlásil, že multikulturalismus selhal. Za to si Cameron vysloužil řadu výtek na svojí adresu. Jeho kritici však podle Adilové neviděli, nebo odmítali vidět řadu oblastí ve městech na severu Anglie, kde různé skupiny propagovaly postoje, které byly vůči ženám a ostatním náboženstvím těžko přijatelné, a které zradikalizovaly stovky mladých lidí přímo ve Velké Británii.

Členové gangů své oběti nejprve opili, případně zdrogovali. Ženy a dívky byly následně znásilněny nebo zneužívány. Gangsteři je viděli jako „snadné cíle“. Tím se také  snažili mezi sebou ospravedlnit své jednání.

Podle Adilové je problémem, že v britské pákistánské komunitě jsou lidé, kteří se hlásí k archaickým a sexistickým názorům vůči ženám, které vychází z jejich interpretace islámu. Tyto názory pak přechází z generace na generaci, dokud se kultura a náboženství nesloučí do jednoho, což pak znemožňuje kritiku jednoho, aniž by nebylo kritizováno druhé.

Podle Quilliamu by také politici a policisté měli opustit ideu politické korektnosti a strach z toho, že budou obviněni z rasismu, a měli by se zejména soustředit na vypořádání se s problémy sexuálních gangů.

Velkou Británií v posledních šesti letech otřásly případy, kdy byly i po dobu několika let dívky a ženy příslušníky gangů hromadně zneužívány. Týkalo se to měst jako Rochdale, Rotherham, Oxford, Telford, Leeds, Birmingham, Leicester, Newcastle a další. Kromě tří byly všechny oběti v těchto městech mladé bílé dívky. Naopak pouze dva pachatelé nebyli asijského původu.

jk, red