Kim v Rusku

Kim měl ve Vladivostoku potíže s ruským pecnem. Prý ale dopomohl k opravě místních silnic

Kim v Rusku
Kim měl ve Vladivostoku potíže s ruským pecnem. Prý ale dopomohl k opravě místních silnic

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Příjezd severokorejského vůdce do Vladivostoku, kde se Kim Čong-un ve čtvrtek setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, se stal událostí dne pro hlavní ruská média i pro sociální sítě, na kterých se bouřlivě diskutuje, zda host ochutnal, anebo neochutnal ruský chléb se solí. Ten mu dívky v krojích předložily na první zastávce jeho vlaku v Rusku, na nádraží Chasan, ještě před příjezdem do Vladivostoku. Kim měl totiž s pecnem zjevné potíže.

„Kousek si ulomil a osolil,“ prozradila agentuře RIA Novosti jedna z krojovaných dívek. Krajské úřady posléze také zveřejnily záběry, ukazující podle agentury Interfax, že Kim si ždibek chleba z bochníku odtrhl a vložil do úst.

„To je šok: ruské dívky se klaní neznámému strýci z Koreje v klobouku,“ poznamenal o vítání hosta chlebem a solí bloger Denis Rusenko.

I ironičtí blogeři podle zpravodajského serveru Newsru.com oceňují, že „Kim dal Vladivostok do pucu“: před jeho příjezdem náměstí před nádraží „umyli mýdlem“ a budovy v okolí přetřeli, samozřejmě s ujištěním, že jde o plánované úpravy, které nesouvisejí s nadcházejícím summitem.

Nicméně kvůli Kimově limuzíně, dopravené do Vladivostoku prý již v úterý letadlem, se také musela opravit silnice na nádraží a o 20 centimetrů rozšířit nádražní brána. „Děkujeme Kimovi za opravu silnic,“ psali Rusové podle ruské redakce BBC v ironických vzkazech.

„Kim Čong-un prohlásil, že si vždy přál navštívit Rusko, ale ocitl se zase v Severní Koreji,“ zažertoval o přeměnách metropole ruského Dálného východu jeden z uživatelů. Hodně Rusů podle BBC považuje příjezd diktátora, proti kterému desítky států světa zavedly sankce, za politováníhodný.

,