Tragické záplavy

Záplavy na Sicílii si vyžádaly v noci deset mrtvých

Tragické záplavy
Záplavy na Sicílii si vyžádaly v noci deset mrtvých

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, si v noci na dnešek vyžádalo dalších deset obětí na životech. Z toho devět mrtvých našli záchranáři v jedné zaplavené obci na Sicílii, další muž zemřel rovněž na tomto italském ostrově, když ho i s autem strhl proud vody. Informovala o tom agentura ANSA. Počet obětí bouřek a dešťů z posledních dní v Itálii tak dosáhl už téměř tří desítek.

"Potkala nás strašná tragédie," řekl italským médiím Giovanni Di Giacinto, starosta městečka Casteldaccia. Právě v tomto městečku, které leží nedaleko Palerma, našli záchranáři v noci na dnešek devět mrtvých v jednom zatopeném domě. Podle ANSA jde o členy dvou rodin a jsou mezi nimi i malé děti. Další muž zemřel v noci v sicilské obci Vicari v autě.

Apeninský poloostrov sužují v posledních dnech extrémní deště a bouřky, vítr v místech dosahoval rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Civilní obrana popsala poslední vlnu bouřek jako jednou z nejsložitějších meteorologických situací v posledních šedesáti let a situaci na severu země v sobotu označila za "apokalyptickou". Některé vesnice odřízly sesuvy půdy od světa, nefunguje tam elektřina, někde neteče ani voda.

V sobotu zasáhly bouře také Sicílii, kde mimo jiné přerušily provoz na železnici mezi Palermem a Agrigentem. Meteorologové očekávají i dnes déšť a bouřky zejména ve střední a jižní Itálii.

Dnes by měl postiženou oblast na severu země, konkrétně Benátsko, navštívit ministr vnitra Matteo Salvini.

,

4. listopadu 2018