VOUCHERY NA UBYTOVÁNÍ

Lídr kandidátky Kolovratník slibuje voucher za 500 pro každého

VOUCHERY NA UBYTOVÁNÍ
Lídr kandidátky Kolovratník slibuje voucher za 500 pro každého

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Poslanec ANO a lídr hnutí v krajských volbách v Pardubickém kraji Martin Kolovratník přišel s finančním příslibem pro své voliče. Pokud by ANO ve volbách uspělo, slibuje vyplatit v roce 2021 každému občanovi ČR 500 korun jako příspěvek na dovolenou. Podmínkou by však musela být dovolená strávená právě v Pardubickém kraji. Přiznává však, že to má i další háčky.

Pokud by v podzimních volbách v Pardubickém kraji uspělo hnutí ANO, nabídlo by v létě 2021 všem občanům ČR získat příspěvek na dovolenou strávenou právě v tomto kraji, navrhuje lídr kandidátky Martin Kolovratník.

„Rozhodl jsem se, že osobně, pokud dostanu vaši důvěru, navrhnu, aby každý občan ČR získal voucher, poukázku na 500 korun, které může utratit právě za turistiku, za pobyt tady v Pardubickém kraji. Pokud tedy se i vy rozhodnete vyměnit vládu tady v Pardubickém kraji a pokud nám, hnutí ANO dáte svou důvěru, tak toto je jeden z mých prvních slibů a závazků,“ slibuje na předvolebním videu bývalý novinář Martin Kolovratník.

O dva dny později poslanec svůj úmysl poněkud pozměnil. Deníku Echo24 řekl, že by vouchery byly pro všechny obyvatele ČR, nikoliv jen občany Pardubického kraje. „Nebylo to myšleno jen pro občany Pardubického kraje, že kdo nás bude volit, tak si může něco koupit. Je to primárně myšleno na podporu regionální turistiky po vzoru Jihočeského kraje, který to už udělal,“ řekl Martin Kolovratník.

Poslanec tvrdí, že jeho původní slib z předvolebního videa, tedy, že by vouchery byly rozdávány jen občanům Pardubického kraje, by mohl narazit. „Když jsme se na to dívali v právním rozboru, ono selektovat to, že to dáme vlastním a ne jiným, bylo by to problematické i právně. Takže ano, potvrzuji, je to je myšleno i pro návštěvníky z jiných regionů,“ tvrdí Kolovratník.

Politik zároveň tvrdí, že tato podpora ve skutečnosti nebude pro každého, ačkoliv to ve videu sliboval. Přiznává, že pokud by jeho návrh prošel, byl by finančně zastropován. „Nevíme, jak bude rozpočet díky té krizi vypadat. Takže i vlastně, pokud by se tohle realizovalo, předpokládám, že třeba koaliční vedení kraje se v tu chvíli podívá, jak vypadá rozpočet, jaké jsou možnosti, že to vlastně jakoby zastropuje. Že to bude 50 milionů, 60 milionů a pak je fér říct voličům, že prvních X tisíc by to dostalo,“ dodal Martin Kolovratník.

 

, vdr

4. července 2020