Klausova kritika

Václav Klaus si rýpl do syna kvůlli kojení. Dovolenou má za barbarský přežitek

Klausova kritika
Václav Klaus si rýpl do syna kvůlli kojení. Dovolenou má za barbarský přežitek

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Bývalý prezident Václav Klaus pokřtil svou novou knihu a u té příležitosti promluvil například o svém synovi Václavu Klausovi mladším, kterého označil za „samostatný živel, který dále již nekoriguje“. Vyjádřil se také na téma brexitu nebo k aktuálnímu postavení ČSSD a ODS, které stále vnímá jako dvě hlavní politické strany. 

Kriticky se exprezident o svém synovi vyjádřil v souvislosti s jeho pravidelnými komentáři na serveru Novinky.cz. Ten zatím poslední mu prý „zkritizoval“. Václav Klaus mladší se v něm vyjádřil na téma kojení dětí na veřejnosti, které by jednoznačně neodsoudil, negativně však vnímal plánovanou akci skupiny žen, jež přišly do několika poboček Raiffeisenbank nakojit své děti jako výraz protestu. Psali jsme o tom zde

Současný stav Británie ohledně stále ne zcela jasného vývoje brexitu Klaus označil za prohru. „Když si to Britové odhlasovali, tak ráno u nás v Institutu lítaly špunty a slavili jsme. Teď jsme to všichni prohráli a není co slavit,“ vyjádřil se. 

Kritizoval rovněž vládní ČSSD a opoziční ODS, u jejíhož zrodu v devadesátých letech stál. Obě strany podle Klause „totálně selhaly, všechno prohrály a vycouvaly z jakékoli významné role v naší politice“. Z neúspěchu stran pak viní přímo jejich lídry. „ Já jestli někoho viním, tak lídry těchto dvou politických stran, a ne z opačné strany. Ti ty hlasy dostali zadarmo, protože, jak se říká, ležely na podlaze,“ míní Klaus. 

Zeman jako „miláček médií“

V souvislosti s názvem své čerstvé knihy Václav Klaus: stále na cestách zopakoval exprezident svůj názor na dovolené. Ty jsou podle něho „barbarský přežitek z minulých století, který se omylem zachoval do dnešní doby, ten trvá dál“. Sám prý dovolené nevyhledává, v životě na žádné nebyl, a během své prezidentské funkce nepodnikl ani mnoho zahraničních cest, říká. Časté návštěvy zahraničí současného prezidenta Zemana však nijak kriticky nevidí. Hodnocení se však nevyhnul ani v jeho případě, když ho označil jako „miláčka médií“. Miloš Zeman podle Klause sám sobě vytvořil image toho, „koho média nemají ráda“.

, mm