Vánoční mše

V Praze budou na Štědrý den i bohoslužby pro děti i s Rybovou mší

Vánoční mše
V Praze budou na Štědrý den i bohoslužby pro děti i s Rybovou mší

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

V Praze se na Štědrý den konají půlnoční bohoslužby, mše s koledami, s Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby, cizojazyčné bohoslužby i mše upravené pro rodiny s dětmi. Půlnoční mši v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěch na Pražském hradě bude celebrovat kardinál Dominik Duka. Biskup Václav Malý odslouží mši v kostele svatého Ducha na Starém Městě. Půlnoční mše budou odslouženy v desítkách pražských kostelů, jejich seznam je uvedený na webu.

Kostele svatého Václava v Nuslích, ve farním kostele svaté Ludmily v Horních Počernicích či v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie ve Strašnicích si lidé při mši zazpívají koledy, stejně jako v Praze 4 v kostele svaté Anežky České a svatých patronů českých a kostele Panny Marie Královny míru. Na Břevnově ve farní bazilice svaté Markéty zazní koledy v podání chrámového sboru a orchestru.

Ojedinělé nejsou ani půlnoční mše Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby. Zazní například v kostele svatého Petra na Novém Městě, v Praze 6 ve farním kostele svatého Norberta a farním kostele svatého Matěje, ve smíchovském kostele svatého Václava nebo v Praze 3 v kostele svatého Prokopa na Sladkovského náměstí.

Před zahájením půlnoční bohoslužby potěší návštěvníky v kapitulní bazilice svatého Petra a Pavla na Vyšehradě varhanní pastorely, které rozezní chrám rozezní od 23:30 hodin.

Hlavní město počítá i se zahraničními věřícími. V anglickém jazyce bude mše od 18:00 hodin odsloužena v kostele svatého Tomáše na Malé Straně, ve kterém bude v kapli svaté Barbory od 18:30 mše ve španělštině. Před půlnoční mší, která bude v českém a anglickém jazyce, pak v tomto kostele od 23:30 zazní koledy. V italském jazyce bude mše od 22:00 v kostele Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského na Malé Straně

Kromě tradičních půlnočních bohoslužeb mohou lidé zajít v odpoledních hodinách do některých kostelů, ve kterých se konají mše pro rodiny s dětmi. Rodiny mohou zajít například v 15:00 do kostela svatého Pankráce v Nuslích, v 16:00 do kostela svatého svatého Ignáce na Novém Městě nebo v 16:30 do kostela svatého Jakuba Staršího v Petrovicích.

Přehled bohoslužeb

Čas Kostel poznámka ke mši
15:00 sv. Prokopa (Sluneční náměstí, Praha 13) pro rodiny s dětmi
15:00 sv. Pankráce (Na Pankráci, Praha 4) pro rodiny s dětmi
15:00 Panny Marie Královny míru (Ve Lhotce, Praha 4) pro rodiny s dětmi
15:00 Nanebevzetí Panny Marie (Národních hrdinů, Dolní Počernice) pro rodiny s dětmi
15:30 sv. Václava (Ústavní ulice, Praha 8)  
16:00 Panny Marie Královny andělů (Loretánské náměstí, Praha 1) zvláště pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Tomáše (Josefská ulice, Praha 1)  
16:00 sv. Josefa (náměstí Republiky, Praha 1)  
16:00 Nanebevzetí Panny Marie (Ke Karlovu, Praha 2) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Ignáce (Karlovo náměstí, Praha 2) pro rodiny s dětmi
16:00 Nejsvětějšího Srdce Páně (náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3)  
16:00 sv. Prokopa (Sladkovského náměstí, Praha 3) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Prokopa (Školní ulice, Praha 4) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Anežky České a sv. patronů českých (Roztylské náměstí, Praha 4) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Vavřince (Vavřinecká ulice, Praha 5)  
16:00 sv. Jana Nepomuckého (Nepomucká ulice, Praha 5) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Václava (Štefánikova ulice, Praha 5) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Matěje (U Matěje, Praha 6) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Vojtěcha (Kolejní, Praha 6) bohoslužba slova – pro děti
16:00 sv. Václava (Proboštská, Praha 6)  
16:00 sv. Terezie od Dítěte Ježíše (Kobyliské náměstí, Praha 8) pro rodiny s dětmi, s rytmickou hudbou
16:00 sv. Václava (U proseckého kostela, Praha 9)  
16:00 Neposkvrněného Početí Panny Marie (Ke Strašnické, Praha 10) pro rodiny s dětmi
16:00 Narození Panny Marie (K prádelně, Praha 10) pro rodiny s dětmi
16:00 Stětí sv. Jana Křtitele (Domkářská, Praha 15) pro rodiny s dětmi
16:00 Panny Marie Vítězné (Zbečenská, Praha 17)  
16:00 sv. Remigia (Cukrovarská, Čakovice) bohoslužba slova – pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Jakuba Staršího (Kostelní náměstí, Kunratice) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Cyrila a Metoděje (Nebušická, Nebušice) pro rodiny s dětmi
16:00 sv. Jakuba Staršího (U Národní galerie, Zbraslav) s koledami
16:00 sv. Cyrila a Metoděje (Karlínské náměstí, Praha 8)  
16:00 sv. Jindřicha a Kunhuty (Jindřišská ulice, Praha 1) česky a slovensky
16:00 sv. Vojtěcha (Na Balkáně, Praha 3)  
16:00 sv. Václava (Vladimírova ulice, Praha 4) pro rodiny s dětmi
16:00 bazilika sv. Markéty (Markétská, Praha 6) pro rodiny s dětmi
16:00 Krista Krále (Kolbenova, Praha 9)  
16:00 sv. Václava (náměstí Svatopluka Čecha, Praha 10) pro rodiny s dětmi
16:00 Svaté Rodiny (K šancím, Praha 17) pro rodiny s dětmi
16:30 Matky Boží před Týnem (Staroměstské náměstí, Praha 1) s Rybovou mší
16:30 sv. Jakuba Staršího (Edisonova, Petrovice) pro rodiny s dětmi
17:00 sv. Štěpána (Štěpánská ulice, Praha 2)  
17:00 Panny Marie Bolestné (Na Slupi, Praha 2)  
17:00 sv. Jakuba Staršího (Kovářova ulice, Praha 13)  
17:00 sv. Ludmily (Na Chvalské tvrzi, Praha 20) dětská půlnoční – děti zpívají koledy s doprovodem kytary
17:00 Panny Marie Královny míru (Ve Lhotce, Praha 4) s Rybovou mší
18:00 sv. Tomáše (Josefská ulice, Praha 1) anglicky
18:30 sv. Tomáše – kaple sv. Barbory (Josefská ulice, Praha 1) španělsky
22:00 sv, Benedikta (Hradčanské náměstí, Praha 1)  
22:00 Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Karmelitská ulice, Praha 1) italsky
22:00 sv. Voršily (Národní, Praha 1) s koledami
22:00 sv. Františka z Assisi (Křížovnické náměstí, Praha 1)  
22:00 sv. Michaela Archanděla (Pod Vyšehradem, Praha 4)  
22:00 sv. Václava (U proseckého kostela, Praha 9)  
22:00 sv. Prokopa (Sluneční náměstí, Praha 13)  
22:00 Stětí sv. Jana Křtitele (Domkářská, Praha 15)  
22:00 sv. Remigia (Cukrovarská, Čakovice)  
22:00 Nanebevzetí Panny Marie (Ke znaku, Klánovice)  
22:00 sv. Anny (Ostromečská ulice, Praha 3) s koledami
22:00 sv. Vojtěcha (Zenklova ulice, Praha 8)  
22:00 Panny Marie pod řetězem (Lázeňská ulice, Praha 1)  
22:45 sv. Terezie od Dítěte Ježíše (Kobyliské náměstí, Praha 8) s koledami
23:00 sv. Kláry (Troja) s koledami
23:55 sv. Václava (náměstí Svatopluka Čecha, Praha 10)  
24:00 sv. Víta, Václava a Vojtěcha (Hrad III. nádvoří, Praha 1) celebruje kardinál Dominik Duka
24:00 sv. Tomáše (Josefská ulice, Praha 1) česky a anglicky
24:00 Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského (Karmelitská ulice, Praha 1) s koledami
24:00 sv. Karla Boromejského (Vlašská ulice, Praha 1)  
24:00 sv. Vojtěcha (Pštrossova, Praha 1) s koledami
24:00 sv. Ducha (U Sv. Ducha, Praha 1)  
24:00 sv. Havla (Havelská, Praha 1) latinsky, chorální
24:00 Nejsvětější Trojice (Trojická ulice, Praha 2)  
24:00 Nanebevzetí Panny Marie (Ke Karlovu, Praha 2) latinsky
24:00 sv. Ignáce (Karlovo náměstí, Praha 2) s koledami
24:00 sv. Ludmily (Náměstí Míru, Praha 2)  
24:00 bazilika sv. Petra a Pavla (Štulcova ulice, Praha 2) od 23:30 České varhanní pastorely
24:00 Nejsvětějšího Srdce Páně (náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3)  
24:00 sv. Prokopa (Sladkovského náměstí, Praha 3) s Rybovou mší
24:00 sv. Prokopa (Školní ulice, Praha 4)  
24:00 Panny Marie Královny míru (Ve Lhotce, Praha 4) s koledami
24:00 sv. Anežky České a svatých patronů českých (Roztylské náměstí, Praha 4) s koledami
24:00 sv. Filipa a Jakuba (Na Zlíchově, Praha 5)  
24:00 sv. Jana Nepomuckého (Nepomucká ulice, Praha 5) s koledami
24:00 sv. Václava (Štefánikova ulice, Praha 5) s Rybovou mší
24:00 sv. Gabriela (Holečkova ulice, Praha 5) s koledami
24:00 sv. Matěje (U Matěje, Praha 6) s Rybovou mší
24:00 sv. Vojtěcha (Kolejní, Praha 6)  
24:00 sv. Norberta (Norbertov, Praha 6) s Rybovou mší
24:00 sv. Václava (Ústavní ulice, Praha 8)  
24:00 Neposkvrněnéo Početí Panny Marie (Ke Strašnické, Praha 10) s koledami
24:00 Narození Panny Marie (K prádelně, Praha 10)  
24:00 sv. Jakuba Staršího (Kovářova ulice, Praha 13)  
24:00 sv. Ludmily (Na Chvalské tvrzi, Praha 20) s koledami
24:00 sv. Jakuba Staršího (Kostelní náměstí, Kunratice)  
24:00 sv. Cyrila a Metoděje (Nebušická, Nebušice)  
24:00 sv. Jakuba Staršího (Edisonova, Petrovice)  
24:00 Všech svatých (K Lochkovu, Slivenec)  
24:00 sv. Prokopa (K Šeberovu, Šeberov)  
24:00 sv. Jakuba Staršího (U Národní galerie, Zbraslav) s chrámovým sborem
24:00 bazilika sv. Markéty (Markétská, Praha 6) s chrámovým sborem a orchestrem, s koledami
24:00 sv. Cyrila a Metoděje (Karlínské náměstí, Praha 8)  
24:00 sv. Petra a Pavla (náměstí sv. Petra a Pavla, Praha 16)  
24:00 Svaté Rodiny (K šancím, Praha 17)  
24:00 Nanebevzetí Panny Marie (Národních hrdinů, Dolní Počernice)  
24:00 sv. Václava (Vladimírova ulice, Praha 4) s koledami
24:00 sv. Petra (Biskupská ulice, Praha 1) s Rybovou mší
24:00 sv. Ducha (U Sv. Ducha, Praha 1) celebruje biskup Václav Malý

 

24. prosince 2018