Válečné bubny? Palestinský aktivista svolává do Chemnitzu desítky tisíc migrantů

Válečné bubny? Palestinský aktivista svolává do Chemnitzu desítky tisíc migrantů

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Dojde v Chemnitzu (Saská Kamenice), kterým od minulého víkendu zmítají vášně po ubodání Němce a těžkém zranění dvou dalších Němců dvěma migranty, ve vazbě jsou Syřan a Iráčan, ke konfrontaci kultur, pokud migranti ve Spolkové republice vyslyší ve vyšším počtu výzvy palestinského aktivisty s německým pasem Fuada Musy (Fuad Musa)?

Ten, prý povzbuzen radikalizačními apely známé političky SPD Sawsany Chebliové (narodila se v Německu palestinským přistěhovalcům), ve videu zveřejněném na Yotube vyzývá migranty po celém Německu, ve všech jeho koutech, aby nasedli do autobusů a v počtu desítek tisíc přijeli do Chemnitzu. S ohledem na vyřčený pozdrav „salam alejkum“ v širší verzi svého apelu oslovuje Musa nejspíše hlavně své muslimské souvěrce.

Když nás stát neumí ochránit, pak se musíme ochránit sami. Musíme se zorganizovat a v desítkách tisíc jet do Chemnitzu, abychom tam ukázali, že jsme Německo a že do něj patříme (...).“ Podle Musy se nelze jen tak dívat jak (v Chemnitzu) štvou po ulicích „nás migranty, naše přátele, naše příbuzné“. Sasko je podle něj zamořené z až 80 procent fašisty. Palestinský aktivista míní, že dobrým příkladem by měli jít zvláště staří migranti, kteří přispěli velkou měrou k tomu, že Německo pokročilo vpřed. „Očekáváme od politiky, že se za nás zasadí, očekáváme od policie, že se za nás zasadí (...), pokračuje Musa ve svém videu. Podle něj nelze nacistům přenechat ulici, je třeba se jim postavit, ukázat jim prostředníček. 

Německý magazín Der Spiegel v pátek informoval o tom, že se zadržený Iráčan, který je podezřelý ze zabití Němce s kubánskými kořeny Daniela Hilliga, legitimoval falešnými doklady. Podle správního soudu v Chemnitzu navíc bylo možné jej deportovat již roku 2016 do Bulharska, kde již dříve žádal o azyl. Imigrační úřad nyní zkoumá, proč k deportování Iráčana nedošlo.

, red