Dylan, špioni, Koudelka

Dylan, špioni, Koudelka

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Neobyčejné muzeum rostlin

Vítejte v Botanicu, muzeu, které vystavuje ty nejkrásnější, nejexotičtější a nejpodivnější rostliny. Ohromí vás pestrou paletou rostlin – od titěrných řas až po velkolepé masožravky, houby i lišejníky, od pravěku až po současnost. Obrázková kniha navazuje na předchozí úspěšnou publikaci Anomalium.

Jenny Broomová: Botanicum. Albatros, 112 str.

Bob Dylan

Hudební legenda a držitel Nobelovy ceny za literaturu se po několika letech v rámci koncertního turné vrací do Česka. V neděli 15. dubna představí Bob Dylan (76) v Brně písně ze svého posledního alba Triplicate, fanoušci se stejně tak mohou těšit na zásadní skladby lemující jeho dlouholetou hudební kariéru.

Koncert se uskuteční 15. dubna v Hale Vodova.

Film, jenž rozdělil Izrael

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud. Z nudy je vytrhne až nečekaná událost s fatálními následky. Snímek Foxtrot zkoumá témata ztráty, viny a traumat, která v izraelské společnosti prostupují generace.

Foxtrot. Izrael, drama, 108 min.

Umění v hobbymarketu

Ve středu 11. dubna otevřela městská galerie PLATO nové sídlo v bývalém hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy. Na zahajovací týden nazvaný 5000 m² pro umění bylo ohlášeno celkem patnáct akcí a přes 50 tvůrců z Česka i zahraničí. Zahájené výstavy jsou experimentem – stejně jako závěrečný koncert soudobé hudby šitý na míru unikátnímu prostoru.

Galerie PLATO Ostrava.

Philip Mangan podruhé

Britský novinář Philip Mangan se ve východní Africe stáhl do ústraní. Číňané však odhalili jeho identitu, kariéru agenta britské tajné služby, což dává jeho životu nový rozměr. Thriller je pokračováním románu Noční dravec, kromě Mangana v něm opět vystupuje pracovnice britské tajné služby Trish Pattersonová i starý známý Burák.

Adam Brookes: Hry špionů. Kniha Zlín, 464 str.

Imagine Dragons

Krátce po vydání třetí studiové desky EVOLVE loni v červnu oznámila kapela Imagine Dragons stejnojmenné světové turné, v dubnu tak vystoupí i před pražským publikem. Jako speciální host se představí americká zpěvačka K. FLAY, která do Prahy přiveze svoji poslední desku Every Where Is Some Where.

Koncert se uskuteční 16. dubna v pražské O2 areně.

Destrukce prostředí

Paralelně s retrospektivní výstavou Josefa Koudelky v Uměleckoprůmyslovém museu probíhá v Národní galerii jeho další expozice De-creazione, představující soubor fotografií vytvořený pro první prezentaci Svatého stolce na 55. bienále v Benátkách. Koudelka v něm upozorňuje na nerovnováhu vztahu člověka a jeho prostředí i lidský sklon k nikdy nekončící destrukci.

Výstava ve Veletržním paláci potrvá do 23. září.

Diváci namísto poroty

Lars Koch, major luftwaffe, neuposlechl rozkazu a sestřelil unesené letadlo, s nímž měl terorista v úmyslu narazit do mnichovského stadionu se 70 000 diváky. Je možné omluvit smrt 164 nevinných cestujících záchranou podstatně většího množství lidí? Drama ze soudní síně, kde přímo diváci hlasují, zda má být obžalovaný odsouzen, či osvobozen.

Inscenaci Teror uvádí Národní divadlo moravskoslezské.

13. dubna 2018