Seriál Most!

Stížnosti na vulgarity se objevily, převažuje ale nadšení, říká ČT o seriálu Most!

Seriál Most!
Stížnosti na vulgarity se objevily, převažuje ale nadšení, říká ČT o seriálu Most!

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Poslední díl seriálu České televize Most! se v pondělí vysílá v pozdějším čase, a to kvůli vulgaritám, které v seriálu zaznívají. Česká televize ale vylučuje, že by si na slovník postav diváci ve velkém stěžovali. Pozitivní divácké ohlasy dle mluvčí ČT Karolíny Blinkové naprosto dominují, i když se po odvysílání prvních dílů objevilo několik ohlasů, které kritizovaly právě třeba vulgarismy.

„Diváci ČT hodnotí seriál velmi kladně a z jejich reakcí jasně vyplývá, že seriálu fandí a žádají si jeho pokračování. Ve spojení se seriálem Rapl II dokonce považují pondělky za nejlepší den v týdnu. Stížnosti na vulgarity téměř neevidujeme. Osmý díl seriálu zařazujeme na pozdější čas kvůli obsahu daného dílu, jiný důvod posunu není,“ uvedla pro Echo24 za ČT Karolína Blinková.

Komediální seriál Most! je společným projektem scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. Od ledna jej uvádí Česká televize. Každé pondělí usedají k obrazovkám lidé, kteří sledují osudy obyvatel severočeského Mostu. Drsný humor, charaktery postav a jejich vyjadřování jsou pak předmětem debat.

„Po odvysílání prvních dílů jsme zaznamenali řádově jednotky diváckých ohlasů, které nevyjadřují spokojenost – ať se dnem vysílání, některými užitými výrazy či třeba s možností sledování seriálu v zahraničí. S přibývajícími díly se však objevují naprosto ojediněle. Pozitivní divácké ohlasy naprosto dominují,“ dodala Blinková.

Závěr seriálu Most! mohou sledovat diváci s tvůrci v Severce

Poslední díl úspěšného seriálu budou moci sledovat diváci společně s jeho tvůrci. Místem setkání bude hospoda Severka, v níž se hrdinové seriálu scházejí. Před projekcí se uskuteční autogramiáda. Poslední díl odvysílá Česká televize v pondělí 25. února mimořádně až ve 21:45, tedy později než jiné díly. Na projekci v Severce je nezbytná bezplatná registrace. Zájemci ji mohou získat přímo v hospodě u výčepu. „Protože kapacita malebné hospůdky je omezená, každý si může vzít maximálně dvě vstupenky,“ uvedla mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

Kdo nezíská vstup na projekci z kapacitních důvodů, může mezi 18:00 až 19:30 přijít do Severky na autogramiádu. „Budou k dispozici podpisové karty a fanoušci se budou moci i vyfotit se seriálovými hrdiny,“ uvedla mluvčí. Doprovodný program v mostecké hospodě budou moderovat Ester Janečková a Martin Kavan.

, ,

24. února 2019