Dvojkoncert hudebních veteránů, Příběh marného boje, Rekonstrukce rodinné (sebe)vraždy
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Dvojkoncert hudebních veteránů
Vladimír Mišík je jednou z legend české populární hudby. Za doprovodu kapely Etc… zazpívá své nejznámější písně a zazní i nové písně z desky Jednou tě potkám. V unikátním dvojkoncertu uslyšíte kapelu Framus Five v čele s jedinečným zpěvákem Michalem Prokopem. Těšit se můžete na průřez celou tvorbou kapely.
Vladimír Mišík, Michal Prokop, letní kino Širák, Hradec Králové, 25. 7. 2020.
Vyprávění horských lidí
Šumavské pověsti jsou klíčem k životu našich předků. Vyprávění se traduje po mnohé generace, pověsti tak odrážejí historický vývoj zdejšího osídlení, prolínání dávné mytologie s křesťanským náboženstvím, pověrečnost ve všedním životě i jakousi etickou nauku. Jsou rozděleny do deseti oddílů, k nimž jsou připojena i krátká vysvětlení.
Ondřej Fibich: Za pověstmi Šumavy, CPress 2020, 192 str.
Příběh marného boje
Narkomanka Katka B. se prvně objevila v roce 2009 ve známém časosběrném dokumentu Heleny Třeštíkové. Dnes je jí 43 let, o její dcerku se stará babička a Katčin nekonečný boj se závislostí pokračuje. V biografii, na které sama spolupracovala, líčí Katka své dětství, těhotenství, cestu ke drogám i touhu po životě bez nich.
M. Třeštík, T. Třeštík: Katka – Příběh narkomanky, Motto 2020, 176 str.
Průvodce Krušnými horami
Krušné hory nabízejí pozoruhodná tradiční i turisticky dosud neobjevená místa. Procházky hlubokými lesy, po odlehlých vrcholcích hor či nezaměnitelným podhůřím doplňují tipy na návštěvy hradů a zámků, lázeňských měst i technických památek. Krušné hory skýtají nespočet možností, jak spojit relaxaci s poznáním.
V. Soukup, P. David: Krušné hory známé i neznámé, Universum 2020, 224 str.
Z pera mistryně zvratů
Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí.
Shari Lapena: Jeden z nás, Kalibr 2020, 280 str.
Rekonstrukce rodinné (sebe)vraždy
Elišce bylo devět let, když matka zabila nejprve jejího mladšího brášku a poté sebe. Dívka je od té chvíle nucena vyrůstat u tety bez sebemenšího zdůvodnění tragické události, přesto poměrně hladce proplouvá životem, vše se mění s nástupem na vysokou školu. Coby studentku architektury ji začnou trápit palčivé otázky…
Viktorie Hanišová: Rekonstrukce, OneHotBook 2020, 9 hod. 39 min.
Vzpomínky na mládí
Sedmašedesátiletý Trond žije na samotě a těší se, že to tak zůstane. S příchodem zimy přišel na to, že má za souseda muže, kterého znal v dávném roce 1948. Tehdy v létě bylo Trondovi čerstvých patnáct. Bylo to léto, kdy dospěl a poprvé ucítil vůni ženy, po které toužil. Stejné ženy, s níž jeho otec hodlal strávit zbytek života.
Jít krást koně, režie: Hans Petter Moland, premiéra: 9. 7. 2020.
Osm let Pastovy tvorby
Výstava představuje výběr z autorovy tvorby za posledních 8 let. Selekce děl pochází převážně z předních českých soukromých sbírek. Jednotlivá díla odráží formální rozmanitost Pastovy tvorby, současně Pastu prezentují jako obsahově koherentního autora, u kterého je vývojová linie témat čitelná jako reflektující i formující.
Pasta Oner – Naughty by Nature, Dům umění, Opava, do 2. 8. 2020.