TURISMUS

Praha si pohoršila. V žebříčku světových destinací TripAdvisoru je na 11. místě

TURISMUS
Praha si pohoršila. V žebříčku světových destinací TripAdvisoru je na 11. místě

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Praha se i letos udržela v žebříčku 25 nejlepších destinací světa, který každoročně sestavuje cestovatelský server TripAdvisor. Hlavní město České republiky ohodnotili uživatelé portálu jako 11. nejlepší destinaci. Loni byla Praha na 7. místě. Na žebříčku evropských destinací se Praha letos umístila v první desítce.

Metropoli Česka charakterizuje TripAdvisor jako město s bohémským půvabem a pohádkovými skvosty. Podle serveru je Praha skvělé místo pro turisty unavené plážemi. Kromě proslulých kulturních památek jako jsou Pražský hrad či Staroměstské náměstí, doporučuje server turistům i návštěvu klasických českých hospod a sklepních barů.

V čele žebříčku světových destinací Travelers‘ Choice je letos Londýn, následovaný Paříží, Římem, Krétou a indonéským ostrovem Bali. Praha je na 11. místě, těsně za Dubají. Ve výběru pouze evropských destinací skončila Praha sedmá, například za Istanbulem či Barcelonou.

„Velmi mě těší, že se Praha opět zařadila mezi nejkrásnější místa z celého světa,“ uvítal hodnocení zástupce organizace Prague City Tourism Petr Slepička. „Toto ocenění bereme jako zpětnou vazbu od návštěvníků, která nás ještě více motivuje ve zlepšení nabídky našich služeb,“ dodal.

Cestovatelský portál TripAdvisor, který sám sebe označuje za největší cestovní stránky na světě, sestavuje žebříček nejoblíbenějších světových destinací každoročně. Ocenění Travellers‘ Choice vychází přímo z hodnocení uživatelů cestovatelského portálu TripAdvisor. Města po celém světě jsou posouzena na základě hodnocení hotelů, restaurací a zážitků za posledních dvanáct měsíců. Kromě destinací TripAdvisor sestavuje také například žebříček nejlepších hotelů a pláží v roce 2019.

,

29. března 2019