Ladislava Jakla zbili dva muži. „Ty seš Jakl, ten lídr SPD“, volali na něho, než použili pěsti
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Někdejšího blízkého spolupracovníka bývalého prezidenta Václava Klause a publicistu Ladislava Jakla (SPD) napadli v metru neznámí útočníci. Důvodem útoku měla být podle někdejšího politika jeho stranická příslušnost. Z incidentu Jakl vyvázl s viditelným potlučením, zranění by však podle jeho slov neměla být závažná, řekl deníku Echo24.
K incidentu mělo podle Jakla dojít v sobotní (25. května) podvečer přímo v jedoucím vagónu vlakové soupravy v úseku před stanicí Náměstí republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal pro Echo24 situaci. Doplnil, že se domnívá, že útok měli uskutečnit dva pachatele.
Bývalý politik si z incidentu odnesl potlučenou hlavu a levé rameno. Lékařskou pomoc bezprostředně po napadení nevyhledal, následující den ale kvůli podezření na vnitřní poranění břišní dutiny pohotovost navštívil. „Holt nemám v metru sedět a číst si v telefonu. Kdybych byl stál a dával pozor, jistě bych se mohl bránit,“ okomentoval své napadení Jakl.
Sám případ na policii ani nehlásil, policisté však o něm byli informováni od ošetřujících lékařů po návštěvě pohotovosti. Zda podá na pachatele trestní oznámení, zatím Ladislav Jakl rozhodnutý není. „Co budu dělat, to si ještě promyslím. Jen soudím, že tlouct shora sedícího je zbabělé,“ vyjádřil se pro Echo24.
Neúspěšná kandidatura do Senátu, poté místo v RRTV
Ve volbách do Senátu PČR v roce 2018 kandidoval Ladislav Jakl jako nestraník za hnutí SPD v obvodu Praha 2. Jeho kandidaturu za hnutí SPD tehdy podpořili bývalý prezident Václav Klaus i jeho syn Václav Klaus mladší. Ve volbách však neuspěl, když získal 6,37 % hlasů a obsadil až 5. místo z 9 kandidátů.
Zvolení do RRTV, kam ho nominovala strana SPD – Tomio Okamura, vyvolalo nedávno značný rozruch a vedlo i ke sporům ve vládnoucí koalici. Spolupracovník bývalého prezidenta Václava Klause je dlouhodobě znám silnými názory vůči veřejnoprávním mediím. „Pokud mi vadí socialismus jinde, tak mi vadí i tady,“ řekl před nedávnem pro deník Echo24. Dodal však, že si je vědom toho, že v radě mnoho nezmůže.
Radu tvoří 13 členů, které na návrh Sněmovny jmenuje a odvolává premiér. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mimo jiné uděluje, mění a odnímá licence k provozování vysílání, dohlíží na pluralitu programové nabídky a informací a dbá na obsahovou nezávislost vysílání. Rada sleduje obsah rozhlasového a televizního vysílání, za porušení vysílacích zákonů ukládá sankce.