Velká akce slovenské policie, zadržela i bývalého policejního prezidenta
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Slovenští kriminalisté zadrželi a předvedli k výslechu bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara a další tři někdejší ředitele elitních policejních složek. Informovala o tom ve čtvrtek slovenská média. Gašpar byl v minulosti poradcem českého ministra vnitra Jana Hamáčka. Prokuratura informovala, že v rámci akce s názvem Očistec bylo zadrženo a obviněno vícero osob, jejich totožnost neuvedla.
Kromě Gašpara, který v čele slovenské policie skončil po předloňské vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, kriminalisté podle televize Markíza zadrželi někdejšího ředitele Národní kriminální agentury Petera Hraška, exšéfa policejní protikorupční jednotky Róberta Krajmera a bývalého ředitele policejní finanční jednotky Bernarda Slobodníka.
List Denník N napsal, že razie souvisí s případem vazebně stíhaného bývalého šéfa kriminálního úřadu finanční správy Ľudovíta Makóa, který je podezřelý z podpory mafiánského gangu a z vydírání a který s policií spolupracuje. Také zadržený Slobodník bude podle svého advokáta Daniela Lipšice s kriminality spolupracovat.
Mluvčí prokuratury Jana Tökölyová informovala, že po zadržení bylo několik lidí obviněno například z trestných činů korupce, zneužití pravomocí či založení a podporování zločinecké skupiny.
Ještě ve středu bývalý šéf slovenské policie Gašpar podal trestní oznámení na Slobodníka, což podle médií zdůvodnil tím, že je připravována jeho kriminalizace.
V Makóově kauze byl v říjnu zadržen také šéf slovenské speciální prokuratury Dušan Kováčik, kterého pak soud poslal do vazby. Policie Kováčika obvinila z korupce, zneužití pravomocí a z dalších trestných činů.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.