Janžurová, Bonobo a divadelní fotografie

Janžurová, Bonobo a divadelní fotografie

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Foglarovský thriller

Napínavý příběh ze současné Prahy, v němž dětská trojice (dva chlapci a jedno děvče) zažívá dobrodružství v Prašině, záhadné čtvrti uprostřed metropole, kde nefunguje elektřina, nejezdí tramvaje, mobilní telefony zůstávají bez signálu a žijí tam divní lidé.  

Vojtěch Matocha: Prašina. Ilustrace Karla Osohy. Paseka, 260 str. 

Deadpool je zpět

Připravte se na druhý příchod Wadea Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Deadpool je chlapík mnoha tváří, byť ta jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pěkně hnusná. Ale za to nemůže. Což ovšem neplatí o jeho hodně černém smyslu pro humor a netradičním přístupu k superhrdinským pravidlům fair play. 

Deadpool 2, USA, akční, sci-fi, 120 min. V kinech od 17. května.

Veletoč Ivy Janžurové

Boženka si jako bojovný kapitán uvykla udílet rozkazy a všemu nejlépe rozumět, její bratr Arnošt vždy stál na pozici poslušného a manipulovaného vojáčka. Před léty ho Boženka oženila s nepraktickou bohatou Helgou. Nečekaným veletočem se však stereotyp této manželské trojky začne náhle měnit. Autorskou komedii Ivy Janžurové režíruje Šimon Caban. 

Inscenaci Veletoč uvádí Divadlo Kalich.

Jeden příběh, dva pohledy

Seznámili se v práci a „nedopatřením“ spolu strávili noc. A co teď? Třicítka za vámi a stále single? Je lepší hledat dál svůj vysněný, dokonalý protějšek a možná zůstat navždy sám, nebo se spokojit s někým, kdo není dokonalý, vlastně je dost příšerný, ale má vás rád…? Stejný příběh vyprávěný pohledem muže a ženy v režii Filipa Müllera.

Inscenaci Můj romantický příběh uvádí Divadlo A. Dvořáka Příbram.   

Bowieho saxofonista

Jazzový génius, který učaroval Davidu Bowiemu. Přestože saxofonista Donny McCaslin patří už léta v jazzu k nejrespektovanějším postavám, uznání u širšího publika mu přineslo teprve hostování na posledním albu Davida Bowieho Blackstar. Za vlastní tvorbu byl třikrát nominován na Grammy.

Donny McCaslin vystoupí 21. května v Paláci Akropolis.

Bonobo a Poté

Simon Green, známý pod uměleckým jménem Bonobo, se na scéně pohybuje už více než sedmnáct let. Za nejnovější desku Migration, kterou v Praze představí, získal britský producent a DJ nominaci na letošní  Grammy. Support obstará britský elektronický hudebník Poté.

Koncert se uskuteční ve Foru Karlín 22. května.

Divadlo ve fotografiích

Doposud nejrozsáhlejší výstava bude mapovat historii oboru české divadelní fotografie od druhé poloviny 19. století až po současnost. Stává se tak součástí letošních oslav stého výročí založení Československa. Hlavním tématem výstavy je zachycení divadelní akce – v tradičním divadelním i veřejném prostoru.

Výstava Česká divadelní fotografie potrvá v Obecním domě do 24. června.

Verše z Houstonu

Po přebásnění čtyř sbírek starojaponské poezie se Čechoameričan Zdeněk Gerych (nar. 1953) představil vlastními verši Zastavený film (2016), nyní na prvotinu navázal druhým svazkem. Barevné ilustrace tvoří tři de facto samostatné devítistránkové oddíly s vlastními názvy, z výtvarníka se stal spoluautor.

Zdeněk Gerych, Václav Špale: Relikviáře. Novela bohemica, 130 str.

18. května 2018