německá škola kupuje burkini

Škola nakoupila desítky burkin. Chce zvýšit účast na hodinách plavání

německá škola kupuje burkini
Škola nakoupila desítky burkin. Chce zvýšit účast na hodinách plavání

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Neúčast muslimských studentek na školních lekcích plavání se rozhodlo vyřešit gymnázium v německém městě Herne. Zakoupilo pro dívky 20 kusů tzv. burkin, tedy plavek zahalujících většinu těla. Škola si od nákupu slibuje zvýšení účasti na výuce, informují německé deníky.

Výuka plavání na německém gymnáziu probíhá v šestém a osmém ročníku. Dosud se však této součásti tělesné výchovy účastnila pouze část studentů, muslimské studentky plavání kvůli svému náboženskému přesvědčení vynechávaly. Škola se proto rozhodla využít peníze, získané z uspořádaného charitativního běhu, na nákup těchto pomůcek.

Burkiny školu přišly na 400 eur, studentky si je ve škole mohou půjčit bezplatně. „Nikdo teď už nemá důvod k tomu, že nebude navštěvovat hodiny plavání,“ řekla ředitelka Volker Gößling deníku WAZ. Ředitelka dodala, že možnosti dosud využilo 15 dívek, napsal deník Westdeutsche Allgemeine Zeitung.

Krok gymnázia uvítal německý úřad pro integraci, všechny reakce však nebyly pouze pozitivní. Nákup burkin ostře zkritizovala politička z CDU Serap Gülerová. „Zatímco v Saúdské Arábii ženy riskují svůj život za trochu svobody, my bychom dívkám v Německu neměli pořizovat burkiny. Myslím, že je to naprosto špatný signál a zcela nesprávně pochopená tolerance. Je to nepřijatelné, obzvláště z emancipačního hlediska,“ řekla Gülerová deníku Bild.

Za vhodné řešení problému nákup muslimských plavek nepovažuje ani ministryně školství Yvone Gebauerová. „Je na jednotlivých školách, aby zajistily bezproblémový průběh výuky všech předmětů, nákup burkin ale není nejvhodnějším způsobem,“ uvedla pro Bild.

, pvk, pk