Cílovka vlády jsou solárníci a neziskovky. Lidi zaplatí jen vyšší daně
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
„Vláda se plácá po zádech, že je to rozpočet proinvestiční. Ale pomůžou růstu ekonomiky zrovna investice do dopravy?“ ptá se na Echo Poradě k navrženému státnímu rozpočtu pro rok 2025 Markéta Malá. „Mě na rozpočtu irituje jiná věc. Z jakého důvodu se meziročně zvyšují dotace pro podnikatele a pro neziskovky? Jde zhruba o tolik peněz, kolik vláda získá z windfall tax,“ říká Daniel Kaiser.
Vypadá to, že český zástupce dostane v Evropské komisi ekonomické portfolio. „Samo o sobě je lepší dostat post komisaře pro energetiku, než komisaře pro evropské hodnoty, a pak rozďoubávat střední Evropu a buzerovat Poláky a Maďary tak, jako to dělala Věra Jourová,“ soudí Kaiser. „Na druhou stranu znám o Josefu Síkelovi bonmot, který se říká právě v energetické branži – že docela rozumí obchodu, méně rozumí průmyslu a jestli něčemu opravdu nerozumí, tak je to energetika.“
„Když se řekne ,dezolát‘, okamžitě se k dezolátům hlásím, protože tam cítím obrovskou aroganci,“ říká Dalibor Balšínek. K nespokojeným patří i voliči německé AfD, která vyhrála v Durynsku a v Sasku byla těsně druhá. „Typický východoněmecký sedmdesátiletý důchodce nemá hluboko do kapsy, přesto volí AfP. Je to strana protestní a strana obrany malých vlastí, jak kdysi říkal Václav Bělohradský. Toho jejich způsobu života, o kterém mají pocit, že je ohrožený,“ tvrdí Jiří Peňás.