JE ZEMĚ KULATÁ

Státní úředník zpochybnil, že je Země kulatá. „Je to podložené?“

JE ZEMĚ KULATÁ
Státní úředník zpochybnil, že je Země kulatá. „Je to podložené?“

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Blízký spolupracovník slovenské ministryně kultury Martiny Šimkovičové Lukáš Machala dal najevo pochybnosti o tom, že je vědecky podložené, že je Země kulatá. Informoval o tom portál Refreshernews.sk. O Machalovi se mluvilo jako o možném příštím řediteli Slovenské televize a rozhlasu (STVR), on však odmítl, že by jím chtěl být.

Machala odpovídal na otázku novináře, zda by ve veřejnoprávní televizi měli dostávat prostor i takoví lidé, kteří tvrdí, že Země je placatá. „Je podložené, že je Země kulatá? Já se vážně ptám – je to podložené? Byl jste ve vesmíru? Nebyl, já také ne, nevím,“ řekl Machala.

Slovenská vláda minulý týden schválila návrh zákona o vzniku STVR. Podle představitelů vlády premiéra Roberta Fica jsou veřejnoprávní rozhlas a televize, které nyní fungují pod názvem Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) v informování občanů jednostranné. Ministryně kultury Šimkovičová chce, aby televize nově dávala prostor i jiným názorům.

Slovenská média o Machalovi píší, že v minulosti šířil různé dezinformace, například o tom, že ilumináti připravují třetí světovou válku a svět může zachránit jen ruský prezident Vladimir Putin.

 

,