Důsledek pádu Bašára Asada: Německo zastavuje azylové řízení pro Syřany
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Podle informací německého deníku Bild.de bylo rozhodnuto o dočasném pozastavení všech rozhodnutí o žádostech o azyl podaných syrskými občany. Toto rozhodnutí přijalo Spolkové úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) v reakci na nejistou politickou situaci v Sýrii po pádu tamního diktátora Bašára Asada.
BAMF podle magazínu Spiegel uvedl, že „každé rozhodnutí by jinak stálo na hliněných nohách“. Sýrie, která byla 24 let pod Asadovým režimem, čelí nyní období politické nejistoty. „Současná situace v zemi je velmi nepřehledná a není jasné, jak se politické poměry vyvinou,“ uvádí dále Spiegel na základě citací BAMF.
Úřad nicméně potvrdil, že již schválené žádosti o azyl nebudou novou situací ovlivněny. Tím se zabrání nejistotě u Syřanů, kteří již v Německu získali ochranu.
Více než 13 milionů lidí muselo utéct před Asadovým režimem, který je během své vlády utlačoval, pronásledoval a vedl válku proti vlastnímu lidu. Od roku 2014 tvoří Syřané největší skupinu žadatelů o azyl v Německu, přičemž více než 900 000 z nich našlo v této zemi nový domov.
Deník Bild.de zároveň zdůrazňuje, že aktuální pozastavení rozhodování o žádostech je dočasným krokem. Úřady čekají na vyjasnění situace v Sýrii, aby mohly přistupovat k jednotlivým případům s větší jistotou.
Sýrie prochází zásadním politickým zlomem po pádu režimu Bašára Asada, který vládl zemi tvrdou rukou více než dvě dekády. Jeho režim byl spojen s masovým násilím, mučením a zabíjením, což vyústilo v útěk milionů lidí. Politická nestabilita v regionu komplikuje situaci nejen pro Syřany, ale i pro země, které jim poskytly azyl, včetně Německa.