Praha klesla v žebříčku kvality života. Je na tom jako Miami, Atlanta a Los Angeles
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Praha v žebříčku měst podle kvality života klesla na 71. příčku mezi 241 městy, která hodnotila společnost Mercer. České hlavní město spolu s Varšavou a Budapeští v posledních letech zaznamenaly mírný pokles v důsledku hospodářské nestability, neklidné politické situace či sociální nerovnosti, tvrdí společnost, která žebříček sestavuje na základě vyhodnocení kvality života z hlediska zaměstnaných cizinců a jejich rodin. V čele žebříčku je rakouská metropole Vídeň, následovaná švýcarským Curychem a novozélandským Aucklandem.
Na Vídni hodnotitelé oceňují její bohatou historii, architekturu a pulzující kulturní život. Město podle nich nabízí svým obyvatelům celkově vysokou kvalitu života.
I když Praha Budapešť (80. příčka) i Varšavu (84. příčka) v kvalitě života těsně poráží, v celoevropském kontextu si vede spíše podprůměrně. V desítce nejlepších měst pro život z pohledu cizinců je hned sedm evropských metropolí. Kromě Vídně a Curychu jsou to Kodaň, Ženeva, Frankfurt nad Mohanem, Mnichov a Düsseldorf. Dobře je na tom například také Amsterodam (14. příčka), Oslo (24. příčka), Stockholm (26. příčka) či Paříž (32. příčka).
Praha se v žebříčku ocitla mezi velkými americkými městy, těsně za Miami, Atlantou a Los Angeles a těsně před Clevelandem, Dallasem a St. Louis.
Bratislava se umístila na 83. příčce. Z měst někdejšího východního bloku nejlépe dopadl Berlín na 19. příčce a Lipsko, které skončilo devětapadesáté.
Nejhůře dopadla súdánská metropole Chartúm. Obecně špatnou kvalitu života podle žebříčku nabízejí africké a některé blízkovýchodní metropole, jako například předposlední irácké hlavní město Bagdád.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.